Halláskárosodás
A halláskárosodás megelőzhető?
Megelőzhetem a halláskárosodást?
A legtöbb esetben a halláskárosodás nem megelőzhető. Az öregedés (a vezető ok), a betegség, a genetika, a sérülés vagy a biológia által okozott halláskárosodás nem előzhető meg.
Azonban a zaj okozta halláskárosodás (NIHL) — a második vezető oka a halláskárosodás — is megelőzhető.
Zaj okozta halláskárosodás olyan halláskárosodás, amelyet vagy egy intenzív hangimpulzusnak (például robbanásnak vagy lövésnek) való egyszeri expozíció, vagy a nem biztonságos hangoknak és hangerőszinteknek való rendszeres, ismételt expozíció (például hallásvédelem nélküli zenei eseményeken való ismételt részvétel, vagy füldugó nélküli ipari vagy építőipari környezetben végzett munka okoz).
A zaj okozta halláskárosodásnak három fő tényezője van: a hang hangossága vagy decibelszintje (db), a hangos hangok közelsége és/vagy az expozíció időtartama.
A zaj okozta halláskárosodást okozó hangok közé tartozik a 85 dB-nél vagy annál magasabb zaj. Minél hangosabb a hang, annál kevesebb időt vesz igénybe a halláskárosodás. Ezenkívül a hang forrásától a füléig való távolság és az az időtartam, amelyet minden tényezőnek ki van téve az előforduló kár mértékének meghatározásához.
Megakadályozhatja a NIHL-t a jó hallásvédelmi tippek követésével.
Ami még érdekelheti Önt:
-
50 tény a jobb hallásról
A hallásvesztés kezelésének megszámlálhatatlan pozitív hatása van. Ingyenes útmutatónkban összegyűjtöttünk 50 fontosnak ítélt jellemzőt.
Töltse le -
Bővebb információ a hallávesztésről
Tudjon meg többet a hallásvesztés okairól és kezeléséről
Tudjon meg többet -
A hallás tesztelése
Szeretné tudni, hogy van-e hallásvesztése? Ingyenes online tesztünk mindössze 5 percet vesz igénybe.
Próbálja ki